SHOWROOM

  •  

     

    SHOWROOM

     

  1. 1


NIE SME LEN NA WEBE …

Ako to začalo ?

Na začiatku bola fotografia. Fotografia ktorú som spoznal vďaka svojej Mirke, fotografke telom i dušou. Okrem všetkých mojich skúseností v reklamných činnostiach či programovaní ma fotografia a jej kreatívne využitie veľmi zaujalo. Rozhodol som sa pátrať  po nejakej tej mašine, ktorá by mi umožnila zhmotňovať fotografie a naplno začať uskutočňovať náš sen.

Nevyhli sme sa omylu, ktorý našťastie skončil len príjemným výletom do Bardejova a nie kúpou rachotiny, ktorá tlačila asi len keď sa jej chcelo. Tak sme obišli naprázdno a ja som pátral ďalej. O pár dní na to som zaregistroval inzerát, v ktorom chlapík predával  EPSON STYLUS 9880. Zavolal som a neobanoval. Vydal som sa za ňou do Trnavy so strachom, čo od toho čakať. 

Spoznal som Nora.

Človek, na ktorého som narazil mi takmer vyrazil dych. Bol to Norbert – Galerista, ktorý sa venuje fine artu už nejaký ten rok a tlačí pre známych fotografov ako Švarbovú či Karola Kállaya. Práve on bol tým človekom , ktorý si ma spletitými uličkami odviedol až do jeho galérie v centre Trnavy.  Zdržal som sa tam asi tri hodiny a bol som absolútne pohrúžený do jeho rozprávania úplne o všetkom čoho sa Fine art týka. Od tlače, médií, farieb či údržbe sme sa prepracovávali až k biznisu, cenám, dodávateľom a všetkému čo bolo treba vedieť o tomto druhu umenia. Domov som cestoval plný dojmov, s novým zámerom a mašinou, ktorú tu vo Zvolene a širšom okolí nevlasní nikto .

 

A KDE JU TEDA ZLOŽIŤ ?

Ešte v ten deň (ako by som tušil že si priveziem tú hádam 150 kilovú opachu) som rozmýšlal. Kam s ňou ? Napadol mi známi, ktorý vlastní budovu na výbornom mieste, blízko centra (Zvolena) a čo je na tom to najkrajšie, je tam zákutie s výhľadom na zámok. No krása. Akoby to bolo v pláne, našiel sa tam ideálny, 40 m2 priestor, ktorý nám počaroval. Všetko klaplo a v jeden deň vzniklo niečo, o čom sa nám ani nesnívalo.

_MG_0440_MG_0428

Do tvorby showroomu sme sa pustili naplno. Pripravovali sme ho s láskou k práci, ktorá nás napĺňa a s cieľom uskutočniť si životný sen. Vznikol priestor kde môžeme prezentovať naše fotografie aj fotografie iných autorov, vystavovať, tvoriť . Miesto, na ktorom sa my aj naši zákazníci budú cítiť príjemne až sa im odtiaľ nebude chcieť odísť. 

_MG_0420_MG_0429

Podarilo sa. Môžete sa o tom sami presvedčiť pri posedení v Divarte na skvelej kávičke či čaji. Otváracie hodiny máme od pondelka do piatku od 16:52 do 18:58 🙂 oficiálne ale nájdete nás tam vždy, keď máme mrežu otvorenú a po dohovore kedy si budete priať. Poviete nám vaše predstavy a mi ich zrealizujeme. Nie každý má doma autorské dielo a pritom stačí tak málo.. Navštívte Divart. 

  1. 1


PÁČI SA VÁM DIVART ? PODPORTE NÁS.

Like Us On Facebook

Navštíviť stráku

logo_na_fakt