di dokumentácia

Prečítajte si základné informácie pre našú téme.

Divart téma obsahuje vstavané bloky. Tie nájdete pri stlačení tlačítka plus pri tvorbe v gutenberg editore.

Di Swiper Slider

Di Masonry Gallery

Di Text Block

Di Category Slider

Di Single Product Slider

Di Product Category Slider

Di Category Slider

jednotky (css units)

% – percentage

vh – window height

px – pixels

em – relative to the font-size of the element

auto

Di Page Settings

Stránky obsahujú vstavané nastavenia (umiestnené dole pod obsahom) Di Page Settings .Prvé, základné nastavenia sú určené pre vytvorenie pútavého náhľadového obrázka stránky, ktorý je taktiež vo veľkej miere využívaný v naších slideroch.(featured image)

Visibility visible / hidden

Zarovnanie top / center / bottom

Heading Text Hlavný nadpis

Heading Size Veľkosť hlavného nadpisu

Hero text Text zobrazený pod hlavným nadpisom

Hero bottom text Posledný text

Hero bottom text Posledný text

Hero button text tlačítka

Hero button linklink pre tlačítko

Text color nastavte si farbu (čítaj o Prieskumníkovi F12)

Button Background nastavte si farbu pozadia tlačítka

Hero overlay Aby bol text viditeľný, niekedy potrebuejete prekryť obrázok jemnou farebnou vrstvou

Hero height Výška náhľadového obrázka (väčšinou používajte jednotku vh – čo znamená výška obrazovky 100vh – celá obrazovka)

Page title Ak potrebujete zobraziť alebo skryť nadpis stránky

Seo settings Každá jedná stránka by mala obsahovať skryté meta tagy pre prehliadače. Tieto polia sú na to určené.

Meta description Opis stránky

Meta Keywords Kľúčové slová

Efekty

Téma umožňuje používať vstavané zobrazovacie efekty. Spustíte ich jednoduchým pridaním triedy do ktoréhokoľvek bloku. Na ktoromkoľvek bloku, jeho nastaveniach na pravej strane sa nachádza pole Pokročilé > Dodatočná CSS trieda/triedy (tam jednoducho napíšte vami zvolený effekt. napr. fadef)

efekty :

  • sle (slide left)
  • sri (slide right)
  • fadef (fade effect)
  • sup (slide up)

Hlavné nastavenia stránky (vzhľad > prispôsobiť)

Prispôsobenie stránky slúži na nastavenie hlavných častí stránky. Obsahuje rôzne polia ako farby, nastavenia loga a veľa iných.

Footer – Pätička stránky (vzhľad > widgety)

Footer sa zobrazuje na každej stránke, v jej dolnej časti. Jeho vytvorenie a prispôsobenie je vďaka novému vizuálu wordpress veľmi jednoduché.

Social Widget – (vzhľad > prispôsobiť > social widget)

Social widget slúži na zobrazenie popisu a ikoniek na úplnom konci stránky a taktiež v menu. Jeho použitie je nasledovné. WordPress obsahuje vstavané ikony pre potrebu použitia. Volajú sa Dashicons Ak si potrebujete vložiť ikonu do stránky. Jednoducho skopírujte meno ikonky a vložte ho do poľa YOUR ICON (napr. dashicons-admin-page). Do poľa pod vložte link na vašu stránku a je hotovo.

Zaujímavé informácie:

Prieskumník

Použivajte prieskumníka vášho prehiadača

Každý prehliadač v sebe skrýva užitočný nástroj priskumník. Spustíte ho klávesou F12. Pomocou neho dokážete množstvo vecí. Asi najdôležitejšou pre vás je color picker. Pomocou neho viete získať a štýlovať farby. V našej téme sa nachádza veľa polí pre zadanie farby. Vačšinou sa zadávajú farby vo formáte hex (#ffffff).Prečo ? Dokážu priehľadnosť. V prehliadači si takto viete získať farbu ktoréhokoľvek prvku. Ak sa vám páčia farebné kombinácie nejakej stránky, ľahko si viete jej farebnú škálu zistiť.

Používajte Bootstrap triedy

Bootstrap je neuveriteľný nástroj ktorý sa vo veľkom využíva asi vo väčšine platforiem. Nezľaknite sa, jeho použítie pre naše účely je vskutku jednoduché. Základom je použitie jeho tried ako napríklad spacing. Triedu viete vložiť do ktoréhokoľvek vytvoreného bloku v sekcii pokročilé. Ak potrebujete napríklad zväčšiť odsadenie prvku, vložíte triedu mx-1. m – margin | x – všetky strany | 1 – veľkosť odsadenia. Na to aby ste vedeli využívať tieto triedy teda netreba veľa.

Obrázky

Tiny PNG je výborný nástroj pre optimálizáciu obrázkov. Vedzte, že ideálne je, keď vaše obrázky nepresiahnu 100kb (ideálna šírka obrázka je 1300px)